• Študij za inženirje prihodnosti

    Fakulteta za tehnologijo polimerov je z gospodarstvom tesno povezana in mednarodno uveljavljena akademska ustanova. Gradi na odličnosti študija, razvojnega in raziskovalnega dela ter študentom in podjetjem omogoča pridobivanje znanj iz enega najbolj zanimivih tehnoloških področij na svetu

  • Soustvarjamo prihodnost

    Gradimo na odličnosti študija, razvojnega in raziskovalnega dela ter študentom in podjetjem omogoča pridobivanje znanj iz enega najbolj zanimivih tehnoloških področij na svetu.

360 Ogled

Aktualne novice

Zaključna konferenca Polymetal
/ Kategorije: Aktualno

Zaključna konferenca Polymetal

V četrtek, 30. septembra 2021, se je na Montanuniversität v Leobnu odvijala zaključna konferenca v okviru projekta PolyMetal z naslovom »Design flexibility of plastics, but look and feel like metals: PolyMetal successful crossboarder cooperation«.

Za zagotavljanje večje estetske vrednosti visoko kakovostnih izdelkov (npr.: gospodinjskih aparatov, luči, športne opreme,…) se še vedno največ uporabljata nerjaveče jeklo in aluminij. Za izdelavo bolj kompleksnih oblik pa je uporaba nerjavečega jekla tehnično zahtevna, draga in zamudna, zato smo v okviru projekta PolyMetal iskali rešitve, kako s polimernimi materiali doseči višjo toplotno prevodnost in kovinski videz izdelkov. Na konferenci smo predstavili rezultate uspešnega mednarodnega sodelovanja. Na začetku konference sta nas nagovorila ga. Sabina Cimerman in g. Tadej Novak kot predstavnika Interreg projektov iz Avstrije in Slovenije. Nato je dr. Aleš Mihelič (Gorenje d.o.o., Slovenija) predstavil koristi, ki smo jih pridobili s čezmejnim sodelovanjem raziskovalnih in izobraževalnih institucij ter večjih in manjših podjetij. Viš. pred. Silvester Bolka in asist. Teja Pešl (Fakulteta za tehnologijo polimerov, Slovenija) sta predstavila novo znanje, ki smo ga pridobili tekom razvoja materialov z višjo toplotno prevodnostjo ter izdelane materiale in demonstratorje. Dr. Roman Kerschbaumer (Polymer Competence Center Leoben, Avstrija) je predstavil ugotovitve, kako sestavine v polimerni mešanici vplivajo na mikrostrukturo površine in kako se to odraža na hrapavosti površine brizganih izdelkov, prof. dr. Thomas Lucyshyn (Montanuniversität Leoben, Avstrija) pa je predstavil izvedene simulacije, kjer smo ugotavljali, kako procesni parametri vplivajo na videz površin brizganih kosov. Na koncu je imel dekan, izr. prof. dr. Blaž Nardin še zaključni nagovor, kjer je povzel rezultate projekta. Konference se je udeležilo 67 udeležencev, od tega 18 v živo v Leobnu, ostali pa preko Zoom povezave.

Več o projektu, konferenci in rezultatih si lahko preberete  na http://www.polyregion.org/activities/.

Prejšnji članek Objava razpisa za tutorja študenta 2021/2022
Naslednji članek NOVIČNIK FTPO - julij, avgust, september 2021

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
Fakulteta za tehnologijo polimerov je z gospodarstvom tesno povezana in mednarodno uveljavljena akademska ustanova. Gradi na odličnosti študija, razvojnega in raziskovalnega dela ter študentom in podjetjem omogoča pridobivanje znanj iz enega najbolj zanimivih tehnoloških področij na svetu.

Zakaj študirati na FTPO?

Poglejte, kaj pravijo naši študenti. Smo edini v Sloveniji, ki ponujamo visokošolski in magistrski študij Tehnologije polimerov. Študij za inženirje prihodnosti.

  • Ker je študij zanimiv in praktično naravnan.
  • Ker vam je po zaključku študija zaposlitev zagotovljena.
  • Ker boste med študijem uporabljali vrhunsko raziskovalno opremo.
  • Ker študentje pri nas niso le številke.

Vas zanima kakšne so karierne zgodbe naših diplomantov?

Drugi o nas

 

Dogodki

Prijava na e-novice

Prijavite se na naše e-novice in bodite obveščeni o aktualnih temah, novostih in dogajanju na FTPO.

50 kosov vrhunske raziskovalne opreme
1700 potencialnih delodajalcev
4 študenti na učitelja
40 vrhunskih strokovnjakov
  • English